sopot

Wakacje w Sopocie

Należy przyznać, że wielu Polaków planuje urlop nad polskim morzem z dystansem. Nigdy bowiem nie wiadomo czy pogoda dopisze, nawet w samym środku sezonu. Warto jednak wybrać na wakacje takie miasto, w którym mimo pogody pod psem nie można się nudzić. Pamiętajmy, że miasta nad Bałtykiem to nie tylko plaża.

Właśnie takim miastem jest Sopot wraz z otaczającym go Gdańskiem i Gdynią. To trójmiasto ma w sobie tyle atrakcji turystycznych i tyle zabytków, że nie sposób się nudzić nawet, gdy przez cały tydzień wypadu będzie padać.

Nocleg w Sopocie

Na początku należy wybrać miejsce, w którym będziemy spali. Mamy do wyboru pola namiotowe, campingi, pensjonaty, a także hotele. Jeśli nie zależy nam, gdzie będziemy spać, bo wszelkie pieniądze chcemy przeznaczyć na zwiedzanie, najlepszym rozwiązaniem będzie wybrać camping. Komfort dużo wyższy niż w namiocie, a cena niewiele większa. Oczywiście są też i tacy, którzy wyśpią się jedynie w Grand Hotelu, ale nie zapominajmy, że na to potrzeba dużych pieniędzy.

Atrakcje turystyczne

Molo

Sopockie molo jest bezsprzecznie numerem jeden na każdej liście zwiedzania nie tylko Sopotu, ale i całego trójmiasta. Warto wybrać na spacer nim dość ciepły dzień, gdyż w pewnym momencie zaczyna dość mocno wiać.

W końcu molo to jest niesamowicie długie. Mniej więcej na środku znajduje się kawiarnia, w której podają rewelacyjną kawę.

Opera Leśna

Opera Leśna – miejsce jednego z największych i najbardziej znanych festiwali w Polsce (zaraz po Opolu), znajdująca się w Sopocie, powinna znajdować się na liście zwiedzania każdego. Już nawet sam spacer lasem, do niej, jest przygodą. Warto zobaczyć operę, gdy akurat nie trwa festiwal i sprawdzić, że wcale nie jest taka duża, jak ją pokazują w telewizji.

Monciak

Tak zwany Monciak, czyli ulica Bohaterów Monte Cassino, to ulica prowadząca na molo. Nie jest ona jednak tylko z tego słynna. To ulica, na której w Sopocie dzieje się wszystko – od wszelkiego rodzaju artystów ulicznych wykonujących swoje przedstawienia, do Krzywego Domku, który naprawdę warto zobaczyć. Łącznie ulica ta zajmuje 635 metrów, jak widać więc, atrakcji tych trochę się nazbiera.

Cmentarz żydowski

Osoby lubiące historię, powinny wybrać się na Cmentarz żydowski w Sopocie. To miejsce, które co prawda może napawać kontemplacją, warto zobaczyć. Można tam znaleźć grobowce znanych gdańskich rodzin, a także pomnik dedykowany poległym żydowskim żołnierzom.

W Sopocie jest wiele miejsc wartych zwiedzenia, należy jednak pamiętać, że to dopiero jedno z trzech miast trójmiasta przepełnione atrakcjami turystycznymi. Koniecznie trzeba też wybrać się do gdańskiego i gdyńskiego portu, zobaczyć gdański Rynek, wraz z neptunem i ulicą długą, także przespacerować się brzegiem Motławy. Wszystko to zagwarantuje naprawdę niezapomniane wakacje w Sopocie oraz w pozostałych miastach trójmiasta.

Pamiętajmy, że niewiele jest w Polsce nadmorskich miast, w których szkoda czasu na wylegiwanie się na plaży. Trójmiasto właśnie takie jest. Dlatego warto je wybrać planując wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *