Folia stretch - producent

Folia stretch to materiał bardzo często stosowany w różnych branżach. Szczególnie przydatna jest natomiast przy wszelkiego rodzaju transporcie i przechowywaniu produktów na paletach. Istnieje jej kilka rodzajów, które sprawdzają się wobec wielu odmiennych zastosowaniach. Różnią się one przede wszystkim na płaszczyźnie grubości, a także gwarantowanego rozciągu materiału. Niektóre z nich używa się przy pomocy specjalistycznych maszyn, inne natomiast zostały przeznaczone do wykorzystywania za pomocą rąk.
Producent folii stretch

Folia stretch - co to właściwie jest?

Folia stretch to tak naprawdę folia polietylenowa składająca się z wielu warstw. Dzięki takiej specyficznej budowie jej wytrzymałość jest wysoka, co ma także wpływ na samą wydajność. Posiada ona pewien poziom elastyczności - stanowi to niezwykle pożądaną cechę przy eksploatacji materiału. Dzięki swojej budowie i dość cienkiej strukturze możliwe jest jej łatwe wykorzystywanie - ręcznie bądź maszynowo. Folia nawinięta zostaje na kartonową rurę, co ułatwia rozwijanie niezbędnych ilości, a także umożliwia prosty montaż w towarzystwie przeznaczonej do tego maszyny.

Folia typu stretch - rodzaje

Folie stretch produkcji ERGIS S.A. występują w kilku wariantach, dlatego możliwe jest zaspokojenie potrzeb klientów, które mogą dość znacznie się różnić. Maszynowy rodzaj służy do pakowania i zabezpieczania przedmiotów o dużym gabarycie. Korzysta się z niego przy pomocy automatów pakujących lub owijarek. Folia stretch typu super power i power działa podobnie, jednak ich grubość i rozciągliwość osiągają wyższy poziom. Wśród folii stretch można wyróżnić także pre-stretch, typ standardowy, a także ręczny.

Produkcja folii stretch

Folia stretch jest produkowana przy pomocy metody wylewu szczelinowego. Natomiast główny surowiec wykorzystywany do produkcji stanowi polietylen liniowy, charakteryzujący się niską gęstością (LLDPE). Cechuje się ona niezwykle wysoką wytrzymałością, co jest zależne od bardzo dobrej jakości materiałów oraz poszczególnych etapów samej produkcji. Fachowcy dopełniają wszelkich starań, aby produkt spełniał zarówno wszelkie wymogi, jak i oczekiwania najbardziej wymagających klientów, którzy kupując ten materiał, ufają, że doskonale się sprawdzi.

Cena folii stretch

Cena folii jest zależna przede wszystkim od wybranego rodzaju tego produktu. Jednak ogromne znaczenie będzie miała także konkretna grubość, pożądana rozciągliwość i szerokość materiału. Natomiast wszystkie ceny zostały ustalone na niezwykle konkurencyjnych poziomach - szczególnie biorąc pod uwagę szereg korzyści, które niesie ze sobą użytkowania tego materiału. Folia powstaje za sprawą nowoczesnej technologii i nowoczesnych linii produkcyjnych, dlatego jej konstrukcja doskonale sobie radzi nawet w trudnych warunkach.

Strecz do pakowania i nie tylko

Najpowszechniejszym i najczęściej używanym zastosowaniem stretchu jest pakowanie w różnych branżach. To niezawodny materiał ułatwiający zarówno zabezpieczenie, jak i sam transport ładunków o dużych gabarytach bądź większej ilości mniejszych obiektów. Rozwiązanie to jest niezwykle ekonomiczne, ponieważ sam sposób pakowania nie cechuje się nadmiernym skomplikowaniem. Za sprawą rozciągliwej struktury uzyskuje się stabilny ładunek o wytrzymałej warstwie wierzchniej. Wszystko to ma na celu ułatwienie przechowywania i transportu przedmiotów.